Program Festivala

PROGRAM FESTIVALA / FESTIVAL PROGRAM

13. septembar / 13th of September

Akademija likovnih umjetnosti / Academy of fine arts

OTVARANJE IZLOŽBE PRIJEDLOGA PLAKATA STUDENATA AKADEMIJE LIKOVNIH UMJETNOSTI, ODSJEK ZA GRAFIČKI DIZAJN /OPENING OF THE POSTER PROPOSALS EXIBITION OF THE ACADEMY OF FINE ARTS STUDENTS, GRAPHIC DESIGN DEPARTMENT, 18:00

Narodno pozorište Sarajevo / National Theatre Sarajevo

OTVARANJE FESTIVALA / FESTIVAL OPENING, 19:00

SAN LJETNE NOĆI / A MIDSUMMER NIGHT’S DREAM, 19:30

San ljetne noći

Trajanje: 130 ’ s pauzom / Duration: 130 ’  with a break
Druga gimnazija Maribor, Slovenija /  Second Gymnasium Maribor, Slovenia
Autor / Writer: William Shakespeare
Reditelj / Director: Matjaž Latin
Igraju / Cast: Rahela Horvat Toš, Sarah Marn, Julija Lukovnjak, Eva Rogl Mežnar, Iva Mićanović, Taja Štros, Moisha Mei Macanović, Katarina Kante, Lara Rantuša, Tijana Belca, Tinkara Vehovar, Urška Štefanič, Ana Breznik, Brina Vrenčur, Taja Kušar, Kaja Majcen, Ema Hauc, Sara Gradišnik, Maja Dretar, Bina Čič, Katerina Trpovska, Lara Paul, Nuša Mali, Gloria Džankić, Pia Križa, Izidor Rijavec, Blaž Pridgar, Jaka Kunst, Razvan Cebotarean, Sani Smajić, Muhamed Ami Kulauzović, Gašper Bedenik, Lucian Krajnc Krstov, Marko Baklan, Leonardo Erjavec, Gal Gabriel, Matic Gosak


14. septembar
/ 14th of September

Centar kulture i mladih Općine Centar Sarajevo, OJ Jelićeva / Center for culture and youth in Municipality Center Sarajevo, OU Jelićeva

NISKOMASNI ŽIVOT / LOW FAT LIFE, 17:00

Low fat life

Trajanje / Duration: 50’
Osnovna umjetnička škola Louny, Češka / Elementary Art school Louny, Czech Republic
Autor/Writer: Viliam Klimáček
Reditelji/Directors: Oksana Kaplanova i Kefir Sect
Igraju/Cast: Karel Kopta, Jana Sušická, Tereza Frélichová, Adéla Kočinová

Pozorište mladih Sarajevo / Youth Theatre Sarajevo

SAMO SAN / JUST A DREAM, 20:00

Samo san

Trajanje: 40’ / Duration: 40’
Zagrebačko Kazalište Mladih – Učilište, Hrvatska /  Zagreb Youth Theatre – College, Croatia
Autor: prema motivima strip albuma “Sun city” / Writer: based on the comic book “Sun city”
Rediteljica / Director: Jadranka Korda Kušlin
Igraju / Cast: Bruno Sušak, Dorotea Brajković, Valent Majta, Lena Medar, Lovrlo Turalija, Melisa Jakupović, Ozana Jakšić, Luka Tomašek, Nikola Ljutić

 15. septembar / 15th of September

Pozorište mladih Sarajevo / Youth Theatre Sarajevo

TALAS / WAVE, 20:00

Talas

Trajanje / Duration: 75’
Omladinsko pozorište Dadov, Srbija / Youth theatre Dadov, Serbia
Autor: dramatizacija školskog eksperimenta Rona Jonesa / Writer: Dramatisation of the school experiment by Ron Jones
Reditelj / Director: Predrag Stojmenović
Igraju / Cast: Tamara Mladenović, Maja Šumonja, Ida Urošević, Nikola Brun, Vanja Šević, Ilija Marković, Đorđe Mišina, Matea Trifunović, Teodora Gavrilović, Hristina Tatić, Tamara Injac, Mina Vujičić, Nina Nedić, Olja Nikolić, Vlada Paprić, Nikola Brun, Nataša Đurić, Budimir Stošić, Janko Kovačević, Nikolina Kokunešovski, Ognjen Ivanov i Petar Kokinović

 16. septembar / 16th of September

Pozorište mladih Sarajevo / Youth Theatre Sarajevo

KONTROLNI / TEST, 20:00

kontrolni 1

Trajanje / Duration: 60 ’
Gradsko pozorište Jazavac – Studio Jazavac, Bosna i Hercegovina / City theatre Jazavac – Studio Jazavac, Bosnia and Herzegovina
Autorica / Writer: Milena Depolo
Rediteljica / Director: Nikolina Friganović
Igraju / Cast: Andrej Nježić, Ana Vrećo, David Bojanić, Matej Lukajić, Milica Okiljević, Katarina Vidović, Ana Radlović-Kalka, Igor Letić, Mladen Ćosić, Nađa Knežević, Matija Jeličić

 17. septembar / 17th of September

Centar kulture i mladih Općine Centar Sarajevo, OJ Jelićeva / Center for culture and youth in Municipality Center Sarajevo, OU Jelićeva

PREZENTACIJA RADA RADIONICA / WORKSHOPS PRESENTATION, 13:00

 Pozorište mladih Sarajevo / Youth Theatre Sarajevo

SVE JE U REDU / EVERYTHING’S ALRIGHT, 19:00

Sve je u redu 2

Trajanje / Duration: 115 ’
Teatar Gimnazijalac, Srbija, Theatre Gimnazijalac, Serbia
Autorica / Writer: Jasminka Petrović
Reditelj / Director: Dušan Blagojević
Igraju / Cast: Nikola Stošić, Petar Petrović, Jelena Stanojević, Maja Trajković, Jovana Trajković, Bratislav Zdravković, Petar Petrović, Mila Stanković, Marko Kovinić, Teodora Srećković, Viktorija Jovanović, Lidija Pavić, Isidora Krstić, Anđela Krstić, Nastasija Perić, Anastasija Stanojević, Aleksa Živković, Sara Stojković, Bogdan Radojičić

 

DODJELA NAGRADA I ZATVARANJE FESTIVALA / AWARD CEREMONY AND FESTIVAL CLOSING, 21:15

 JUVENTAFEST +

13. septembar – 17. septembar / 13th of September –17th of September

Akademija Likovnih Umjetnosti – Galerija / Academy of fine arts – Gallery

IZLOŽBA PRIJEDLOGA PLAKATA STUDENATA AKADEMIJE LIKOVNIH UMJETNOSTI, ODSJEK ZA GRAFIČKI DIZAJN / POSTER PROPOSALS EXIBITION OF THE ACADEMY OF FINE ARTS STUDENTS, GRAPHIC DESIGN DEPARTMENT

ULAZ NA SVE PROGRAME FESTIVALA JE BESPLATAN / FREE ENTRANCE TO ALL FESTIVAL PROGRAMS

 

Internacionalni festival srednjoškolskog teatarskog stvaralaštva Juventafest zadržava pravo izmjene programa. / International festival of high school theatre Juventafest reserves the right to change the program.

www.juventafest.ba

https://www.facebook.com/juventa.fest/
www.instagram.com/juventafest
https://twitter.com/juventafest