Program Festivala

PROGRAM FESTIVALA / FESTIVAL PROGRAM

9. septembar / 9th of September

Pozorište mladih Sarajevo / Youth Theatre Sarajevo

OTVARANJE FESTIVALA / FESTIVAL OPENING, 19:30

KRALJ IBI / KING UBU, 20:00

Trajanje / Duration: 70’

Gradsko pozorište Bečej, Srbija / City Theatre Bečej, Serbia

Autor / Writer: Alfred Jarry

Reditelj / Director: Igor Pavlović

Igraju/Cast: Srđan Tomić, Gordana Adamov, Filip Sandžakov, Srđan Kner, Katarina Višković, Una Obradović, Tijana Bavarčić, Nador Gutaši, Nataša Stojačić, Stefan Đorđević

IMG_0187 IMG_0220 IMG_0364

10. septembar / 10th of September

Pozorište mladih Sarajevo / Youth Theatre Sarajevo

MARATON / MARATHON, 17:00

Trajanje / Duration: 50’

Državni konzervatorij Bratislava, Slovačka / State Conservatory Bratislava

Autor / Writer: Claude Confortès

Dramatizacija / Dramatisation: Klára Mockovčiaková, Kristína Grolichová, Monika Stankovičová

Reditelji / Directors: Jana Strnisková, Anton Korenči

Igraju / Cast: Monika Stankovičová, Klára Mockovčiaková, Kristína Grolichová, Matúš Mihálik, Andrej Kabina, Kristína Ondrejkovičová, Anton Korenči

IMG_1811 IMG_1828 IMG_1833

Međunarodni centar za djecu i omladinu Novo Sarajevo / International Center for Children and Youth Novo Sarajevo

ZID / THE WALL, 20:00

Trajanje / Duration: 50’

Dramski studio DaDa, Kazališna družina Pinklec, Čakovec, Hrvatska / Drama Studio Dada, Pinklec Theatre Company, Čakovec, Croatia

Autorica / Writer: Kristina Štebih

Reditelj / Director: Davor Dokleja

Igraju / Cast: Antonija Mrla, Neven Matoša, Matej Žerjav, Marko Zidarić, Asja Vidović, Tina Čatlaić, Ena Jagec, Vita Mikulić, Nina Bočkaj, Katarina Pintarić, Nikola Švenda, Hana Tisaj, Ivan Munđar, Alen Barbić

DSC03941 DSC04012 DSC04227

11. septembar / 11th of September

Pozorište mladih Sarajevo / Youth Theatre Sarajevo

TICS, OPERA CAMIQUE, 17:00

Trajanje / Duration: 40’

Dramski studio “Dramatis Personae”, srednja škola “Mihai Eminescu”, Baja Mare, Rumunija / Drama studio “Dramatis Personae”, High School “Mihai Eminescu”, Baia Mare, Romania

Kolektivno djelo utemeljeno na djelima Cami-ja i Flavius Lucăcel-a / Collective effort based on works by Cami and Flavius Lucăcel

Reditelj / Director: prof. Nicolae Weisz

Igraju / Cast: Dragoş Bodiş, Ovidiu Grigor, Alexandru Trif, Ioana Iepan, Alexandru Bote, Iasmina Oţoiu

 opera1 opera2 opera3

Međunarodni centar za djecu i omladinu Novo Sarajevo / International Center for Children and Youth Novo Sarajevo

POPOTNIKI / PUTNICI / TRAVELERS, 20:00

Trajanje / Duration: 50’

Teatar Pozitiv, Ljubljana, Slovenija / Theater Pozitiv, Ljubljana, Slovenia

Autori / Writers: Patrik Komljenović, Drago Pintarič

Dramatisation / Dramatizacija: Borut Bučinel, Miha Maver

Reditelji / Directors: Borut Bučinel, Miha Maver

Igraju / Cast: Jon Ažman, Gloria Gračnar, Vita Gradič, Tajda Jug, Patrik Komljenović, Maša Majnik, Nina Sevšek, Špela Vene, Bor Kokelj, Patricija Fele

popotniki-2 popotniki-3 popotniki-4

 12. septembar / 12th of September

Pozorište mladih Sarajevo / Youth Theatre Sarajevo

ČITAJ! / READ!, 17:00

Trajanje / Duration: 58’

Pozorišni studio “Masks”, Ekaterinburg, Rusija / Theatre Studio Masks, Ekaterinburg, Russia

Anti-utopijska predstava “Čitaj!” bazirana je na 3 romana: “Fahrenheit 451” Ray-a Bradbury-ja, “1984” George-a Orwell-a i “Mi” by E. Zamyatin-a / Anti-utopian performance “Read!” is based on 3 novels: “Fahrenheit 451” by Ray Bradbury, “1984” by George Orwell and “We” by E. Zamyatin /

Rediteljka  / Director: Iuliia Sitnikova

Igraju / Cast: Maksim Svechnikov, Aleksey Kopyev, Anton Maksimov, Nikita Spiridonov, Stanislav Kuznetsov, Aleksandr Shatunov, Aleksandr Glukhikh, Erik Bauer, Egor Makarov, Alisa Grokhovskaya, Darya Valuyskaya, Ekaterina Khanova, Valeria Pachenkova, Luna Sokol, Anna Gracheva, Ksenia Lopatkina, Alina Simonova, Polina Popova, Darya Veselkina, Lidia Khmelinina, Nika Feigina

Mikhailov - 1280 Mikhailov - 11280 Mikhailov - 12280

Međunarodni centar za djecu i omladinu Novo Sarajevo / International Center for Children and Youth Novo Sarajevo

ŽABAR, 20:00

Trajanje / Duration: 55’

Dramski studio “Prazan prostor” Podgorica, Crna Gora / Drama Studio “Prazan prostor”, Podgorica

Autor / Writer: Rainer Werner Fassbinder

Reditelji / Directors: Marija Backović, Slaviša Grubiša

Igraju / Cast: Pavle Prelević, Pavle Bogojević, Jelena Laban, Milena Božović, Pavle Novaković, Minja Novaković, Ines Rudović, Anja Vujković, Petar Vukušić, Miki Popović, Marija Marković, Milica Brajušković, Lazar Dragović, Sergej Pavlović

DSC_6835 DSC_6848 DSC_6865

13. septembar / 13th of September

Akademija scenskih umjetnosti / Academy of performing arts

PREZENTACIJA RADA RADIONICA / WORKSHOPS PRESENTATION, 13:00

Međunarodni centar za djecu i omladinu Novo Sarajevo / International Center for Children and Youth Novo Sarajevo

RAZREDNI NEPRIJATELJ / CLASS ENEMY, 19:30

Trajanje / Duration: 75’

Gradsko kazalište Pula – dramski studio INK, Hrvatska / City Theatre Pula – drama studio INK, Croatia

Autor / Writer: Nigel Williams

Dramatizacija / Dramatisation: Luka Mihovilović

Reditelj / Director: Luka Mihovilović

Igraju / Cast: Nora Čulić Matošić, Tisa Kliček, Nikolina Tomić, Leonarda Sep, Michelle Salome Kursar, Sanela Hasanbegović, Valter Roša

 image1-1 image2 image3

DODJELA NAGRADA I ZATVARANJE FESTIVALA / AWARD CEREMONY AND FESTIVAL CLOSING, 21:00

 

JUVENTAFEST +

9. septembar / 9th of September – 13. septembar / 13th of September

Pozorište mladih Sarajevo / Youth Theatre Sarajevo

IZLOŽBA PRIJEDLOGA PLAKATA STUDENATA AKADEMIJE LIKOVNIH UMJETNOSTI, ODSJEK ZA GRAFIČKI DIZAJN / POSTER PROPOSALS EXIBITION OF THE ACADEMY OF FINE ARTS STUDENTS, GRAPHIC DESIGN DEPARTMENT

 9. septembar / 9th of September – 13. septembar / 13th of September

Međunarodni centar za djecu i omladinu Novo Sarajevo / International Center for Children and Youth Novo Sarajevo

IZLOŽBA FOTOGRAFIJA PRVOG, DRUGOG, TREĆEG I ČETVRTOG JUVENTAFESTA / PHOTOGRAPH EXIBITION OF THE FIRST, SECOND, THIRD AND FOURTH JUVENTAFEST

ULAZ NA SVE PROGRAME FESTIVALA JE BESPLATAN / FREE ENTRANCE TO ALL FESTIVAL PROGRAMS